Top.Mail.Ru

İster ürün ister hizmet satışına kalkışın hedef kitle yönetimi konusunda bir ön çalışma yapılmaması halinde başarısız olmak tesadüf değildir. Bu nedenle satış ve pazarlama çalışmasının en önemli basamaklarından birini hedef kitle analizleri oluşturur. Doğru ve detaylı şekilde çıkarılan persona profilleri ile muhtemel hedef kitle tanımlanır ve bu sayede kampanya mesajı, dili, modeli ve dağıtım kanalları gibi önemli veriler üzerinde doğru bir çalışma yapılabilir.

Hedef kitle oluşturmanın faydaları

Ne kadar mükemmel bir hizmet veya ürüne sahip olursanız olun doğru kitle eşleşmesi yapılmaması halinde etkileşim sağlamanız oldukça zordur. Hedef kitle oluşturulmadan yapılan her satış ve pazarlama çalışması da zaman ve efor kaybı olarak hanenize yazılır. Ayrıca kampanya sürecinde kaynaklara aktarılan finansman da bir kayıp olarak bütçenize eklenir. Bu gibi negatif etkilere maruz kalmamanın yolu hedef kitle oluşturma çalışmasına dayalı satış ve pazarlamadır. Böylece kısa süre içerisinde yüksek satış rakamlarına veya hedeflenilen satış hacmine erişmek mümkün olur.

Müşterilerinizi tanıyın

Hedef kitle oluşturma sürecinde muhtemel kitle ile alakalı detaylar belirlenir. Hangi kanalları takip ettiklerinden, neleri sevdiklerine kadar elde edilebilen detaylarla oluşturulan personalar üzerinden en iyi iletişim mesajının oluşturulması sağlanır. Kampanya sürecinin elde edilen datalar çerçevesinde belirlenmesi ile zaman kaybı olmadan hedef kitleye erişim mümkünken bütçenin verimli kullanımı sağlanır. Böylelikle yerel veya küresel pazar fark etmeksizin kampanya süreci yürütülen projenin hedeflenilen satış rakamlarına ulaşması kısa süre içerisinde gerçekleşir.

Efektif pazarlama modeli ile etkin bir şekilde yürütülen satış süreci markanızın değerini arttıran bir değere sahip. Marka bilinirlik ve imajına katkı sağlayan profesyonel pazarlama yöntemi ile doğrudan hedef kitle özelinde gerçekleşen başarılı sunumlarla projenizin gerçek sahiplerine ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

01

Araştırma

Sizin için gerekli analiz ve incelemeleri yapıyoruz.

02

Projelendirme

İhtiyaçlarınıza karşılık veren projeler hazırlıyoruz.

03

Pazarlama

Projelerinizi doğru yatırımcılarla buluşturuyoruz.

Instagram