Top.Mail.Ru

Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yaparak aynı zamanda vatandaşlık hakkından yararlanmak isteyenlerin takip etmeleri gereken prosedür vardır. Bu sürecin hızlı bir şekilde tamamlanması için talep edilen evrakların ilgili makamlara teslimi ve dilekçelerin yazımında dikkat edilmesi gereken hususların karşılanması önemlidir. İşlemlerin hızlıca tamamlanmasını sağlamanın evrakların eksiksiz bir şekilde beyanıdır. Bu sürecin profesyonel bir şekilde yönetimi üstlenen markamız bir haftalık bir süre içerisinde vatandaşlık işlemlerinin tamamlanmasını sağlar.

Gayrimenkul yatırımı ve vatandaşlığın alımı

Gayrimenkul yatırımını Türkiye’de değerlendirmeyi düşünen kişilerin vatandaşlık hakkı kazanmaları için herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Ancak gayrimenkul yatırım tutarının en az 250 bin dolar olması gerekir. Bu miktar altında bir yatırım vatandaşlık hakkı kazanmak için yeterli değildir. Ayrıca vatandaşlık hakkını kazanmak için Türkiye’de oturma izninizin olması da gerekmez. Üstelik gayrimenkul yatırımını Türkiye’ye yapan yabancılar kısa süreli, yenilenebilir oturma izni hakkına sahip olur.

Gayrimenkul yatırımı sonrası vatandaşlık işlemlerinde bilinmesi gereken bazı noktalar var. Öncelikle gayrimenkul yatırımının hangi niyetle yapıldığının kesinlikle belirtilmesi gerekir. Bu beyan işlemin yapılmaması halinde vatandaşlık kazanmak mümkün olmaz. Ayrıca tapuda beyan sırasında ilgili taşınmazı en az 3 yıl boyunca elden çıkarmayacağı da işlenmelidir. Tapudaki prosedürlerin takip edilip tamamlanmasının akabinde ilgili kurumlar üzerinden vatandaşlık işlemlerinin başlatılması sağlanır. Sürecin noksansız ve hatasız tamamlanması açısından hukuksal sürece hakim uzman avukatlar refakatinde işlemlerin hızlıca ilerlemesi sağlanır.

01

Araştırma

Sizin için gerekli analiz ve incelemeleri yapıyoruz.

02

Projelendirme

İhtiyaçlarınıza karşılık veren projeler hazırlıyoruz.

03

Pazarlama

Projelerinizi doğru yatırımcılarla buluşturuyoruz.

Instagram