Top.Mail.Ru

Birikimlerini gayrimenkul üzerinde değerlendirmek isteyenlerin en kritik cevap bulması gereken konu, ödeme yöntemini belirleme üzerinedir. Konut, ofis veya benzeri gayrimenkulleri kredi ile satın alabilmek için belirli bir birikiminizin olması ve kredilendirilen tutarın bütçeniz de dikkate alınarak taksitlendirilmesi gerekir. Bu noktada uzmanlar tarafından sağlanan desteklerle yatırım yapılmak istenen gayrimenkulle ilgili en iyi ödeme planının çıkarılması sağlanabilir.

Ödeme planı neden önemlidir?

Önceden belirlenen bir ödeme planı sistemi ile muhtemel taksitlendirme veya bütçeleme çalışması yapılır. Böylece ailenin aylık giderleri dahil edilerek ortaya çıkan masrafın karşılanabilmesi noktasında bir değerlendirme yapma imkanı söz konusu olabilir. Ayrıca ödeme planı ile ileriye dönük projeksiyon tutulması, ödeme öncesi ortaya çıkan /çıkma ihtimali olan risklerin değerlendirilmesini kolaylaştırır.

Ödeme planı taksit süreçlerini etkileyen birden fazla faktör söz konusudur. Yatırımın tamamının birikimlerden karşılanması halinde en risksiz gayrimenkul alımı yapılmış olur. Belirli bir kısmın kredilendirilmesi halinde ise başta faizler olmak üzere, kredilendirilen kısmın miktarı ve vadeler taksit bedellerini arttırabilir. Gelir gideriniz, yıllık birikim yapma opsiyonu gibi detaylı analizlerle en doğru ödeme planının belirlenmesi hiçbir riske maruz kalmadan taksitlerin karşılanmasında önemli bir paya sahiptir.

01

Araştırma

Sizin için gerekli analiz ve incelemeleri yapıyoruz.

02

Projelendirme

İhtiyaçlarınıza karşılık veren projeler hazırlıyoruz.

03

Pazarlama

Projelerinizi doğru yatırımcılarla buluşturuyoruz.

Instagram