Top.Mail.Ru

Projelerin hem ulusal hem de global pazarda dikkat çekmesini sağlayan yapının oluşturulması oldukça önemlidir. Bu anlamda ilk olarak proje özelinde gerçekleşen analiz ile detaylandırılan satış pazarlama ve diğer süreçler, maksimum verim sağlayacak şekilde yapılandırılır. Bu noktada marka ile yapılan toplantılar dahil olmak üzere alanında uzman ekibimiz tarafından yapılan Ar-Ge faaliyetleri ile hedefe ulaşılacak yol haritası belirlenir.

Hedef kitle analizleri

Proje analizleri kapsamında en değer verilen nokta hedef kitle analizleri. Projenin hedef kitle tanımlaması ilgili grubun satın alma davranışlarından hangi kanallarda yer aldıklarına kadar birçok önemli konunun detaylandırılmasını sağlayan bir ön çalışmayı ifade eder. Böylelikle satış ve pazarlama sürecinde kullanılacak birden fazla proje özelinde kişiselleşen datalarla maksimum verim sağlayan lansman, kampanya ve satış stratejileri geliştirilir.

Maksimum verimlilik doğru bütçe kullanımı

Proje özelinde gerçekleşen analizlerin önemli faydalarından biri de verimli bütçelendirme. Böylelikle dönüşüm elde edilme olasılığı oldukça düşük kanallar yerine dönüşüm sağlayan kanallar üzerinde verimli bir pazarlama bütçesi oluşturulur. Böylelikle optimum bütçe kullanılarak hedeflenen KPI veya satış oranlarına ulaşılması sağlanır. Proje analizi ekibi tarafından gerçekleşen çalışma ile organizasyona yönelik prosesler hazırlanır ve müşterilere sunulur.

Başarıyı somutlaştıran KPI verileri

Proje analizi özelinde elde edilmek istenen hedefin sayısal olarak ifade edilmesi başarı konumlandırma açısından oldukça önemlidir. Bu noktada uzman ekibimiz ve proje sahipleri ile gerçekleşen toplantılar sonucunda en doğru KPI değerlerinin belirlenmesi sağlanır. Bu veriler, proje lansman, satış ve pazarlama sürecini takip ve değerlendirme noktasında başvurulan değerlendirme kaynağıdır. Böylece müşteri memnuniyetini sağlama noktasında Elpis somut verilere dayanarak markasının pazarlama gücünü ortaya çıkarır.

01

Araştırma

Sizin için gerekli analiz ve incelemeleri yapıyoruz.

02

Projelendirme

İhtiyaçlarınıza karşılık veren projeler hazırlıyoruz.

03

Pazarlama

Projelerinizi doğru yatırımcılarla buluşturuyoruz.

Instagram