Top.Mail.Ru

Gayrimenkul yatırımlarını önemli ölçüde etkileyen lokasyon özellikleri, avantajlar ve dezavantajları ile analiz edilerek proje pazarlamasına dahil edilmesi gerekir. Bu süreçte ilgili lokasyonun mevcut veya güncel durumunun yanı sıra, gelecekteki getirisi hakkında da öngörü sahibi olunması projenin başarılı şekilde pazarlanmasını sağlayıcı bir etken. Lokasyon bazlı analizlerin doğru ve eksiksiz şekilde yapılandırılması ile pazarlama ve satış sürecindeki fiyatlandırma ve konumlama çalışmaları büyük ölçüde olumlu şekilde etkilenir.

Lokasyona göre pazar belirleme

Özellikle global ölçekli pazarlama çalışmalarında lokasyon analizlerinin önemi oldukça büyük. Değişik pazarlarda yer alan müşteri portföyünün gayrimenkul yatırımlarına yön verirken dikkat ettikleri yerleşim yeri, konut tipi ve kullanım şekli gibi tercihler lokasyon analizlerini önemli bir hale getirir. Bu analizler sonucu ilgili projenin doğru kişilere ulaştırılması sağlanan datalar elde edilir ve satış pazarlama çalışmalarına elde edilen verilerle yön verilir.

İlgili proje özelinde gerçekleşen lokasyon analizlerine konu edinen ulaşım başlığı projenin başarısını etkileyen önemli bir faktör. Bununla ilgili kapsamlı paylaşım ve bilgilendirme ile müşterilerin doğru bilgilendirilmesi ve fırsatlar hakkında bilgilendirici sunumlar satışları olumlu yönde etkileyen bir unsur. Ayrıca ilgili lokasyon özelinde yaşam imkanları, maliyet ve bölgeyle ilgili durumlar da çalışmaya dahil edilir. Detaylı lokasyon analizi ve Ar-Ge çalışması ile projenizin doğru müşteri kitlesine ulaşmasında ve değerlendirilmesinde Elpis uzmanları yanınızda!

01

Araştırma

Sizin için gerekli analiz ve incelemeleri yapıyoruz.

02

Projelendirme

İhtiyaçlarınıza karşılık veren projeler hazırlıyoruz.

03

Pazarlama

Projelerinizi doğru yatırımcılarla buluşturuyoruz.

Instagram