Top.Mail.Ru

Yatırım öncesi hukuksal danışmanlık hizmetleri

Hukuksal danışmanlık gayrimenkul yatırım öncesi ve sonrası verilen hukuki destekleri kapsar. Gayrimenkul hukuku alanında uzman avukatlar aracılığıyla verilen hizmetin yatırım öncesini kapsayan birçok husus olduğu gibi yatırım sonrasında geniş kapsamlı bir destektir. Yatırım öncesi yapılan desteklerde mülk araştırması, satış listelerinin temini, alım satım işlemine konu olan konut veya yapının krediye uygunluk denetimi gibi birçok açıdan inceleme yapılır. Ayrıca yatırım öncesi hukuki destekler içerisinde tespit ve değerlendirme raporları da yer alır.

Yatırım sonrası destek hizmetleri

Yatırım kararı sonrası verilen hukuksal danışmanlık hizmetleri oldukça önemlidir. Bu süreçte satış sözleşmeleri, beyanname gibi evrakların hazırlanması gerekir. İlgili evrakların gayrimenkul hukukuna aykırı olmaması ve her iki tarafın haklarını koruyucu nitelikte yapılması oldukça önemlidir. Bu bakımdan uzman avukatlar aracılığıyla gayrimenkul hukukuna uyumlu anlaşma ve sözleşmeler yapılabilir. Ayrıca niyet mektupları, mutabakat metinleri gibi evrakların hazırlanması da yatırım sonrası destekler arasında yer alır.

Tapu ve devir teslim işlemleri

Gayrimenkul satış sürecinin resmi prosedüre ve şekle uygun şekilde ilerlemesi yatırımcı açısından önem ifade eder. Bu süreçte gayrimenkul projeleriyle alakalı finansman garantisini sağlayacak çalışmaların tesisi de önemlidir. Bu nedenle teminatların oluşturulması, yerli veya yabancı fonlarla ilgili temaslar da yatırım sonrası çalışmaların kapsamı içerisinde değerlendirilebilir. Bu süreçte en önemli konulardan biri de tapu işlemleridir. Devir işlemlerinin gayrimenkul hukukuna uygun şekilde takibi ve sürecin güvenli şekilde sonuçlandırılması hukuksal danışmanlık hizmetleri sayesinde her iki taraf için de güvenli şekilde ilerler. Ayrıca yerel projelerin global pazara açılması halinde gereken inşaat sözleşmelerinin farklı dillerde hazırlanması hukuksal danışmanlık hizmetleri ile resmi prosedürlere uygun şekilde yerin getirilir.

01

Araştırma

Sizin için gerekli analiz ve incelemeleri yapıyoruz.

02

Projelendirme

İhtiyaçlarınıza karşılık veren projeler hazırlıyoruz.

03

Pazarlama

Projelerinizi doğru yatırımcılarla buluşturuyoruz.

Instagram